..: Başlarken :..


 
   Teknolojinin akıl almaz seyri içerisinde artık internet araştırmalarda yegane başvuru kaynağı haline gelmiş durumda. İnsanlar araştırmalarında istedikleri bilgiye internetin sağladığı geniş olanaklarla rahatlıkla ulaşabiliyorlar. Bizde bu bilinçle başlattığımız dosyalar bölümünde bildiğiniz gibi bir takım konularda detaylı bilgi verme çabası içerisindeyiz. İşte bu sayımızda da Muhammed ESED dosyamız ile karşınızdayız.

Bu konuyu seçmemizdeki asıl amaç ise internet deryasında Muhammed ESED ile yaptığımız bir araştırmada uğradığımız hayal kırıklığıydı. Herhangi bir konuda binlerce sayfa bilgi bulabilirken, gerek yaşamı gerekse düşünceleriyle İslam dünyasına çok önemli katkılarda bulunan bir insan hakkında internette esaslı bir çalışma yapılmamış olması bizi bu konuda bir çalışma yapmaya sevk etti. 

Bu çalışmada elimizden geldiğince Muhammed ESED'i tanıtmaya çalıştık. En büyük hedefimiz onun görüşlerinden faydalanma yolunda sizlere ufak bir katkı sağlamak.  Ayrıca dosyayı yapıldığı gibi bırakmayarak, gerek sürekli devam edecek çalışmalarımızla gerekse bu konuda söz söyleyebilecek insanların yazılarıyla sürekli genişletmeye çalışacağız. Bu sayede internette Muhammed ESED ile ilgili  başvuru kaynağı olabilecek bir çalışma yapmak niyet ve çabasındayız. Size tavsiyemiz de sık aralıklarla bu sayfayı ziyaret etmeniz.  ..: Haz: Nalan BİLGEN & Mehmet Fatih ÖZKAN :..Katkılarından dolayı H. A. METİN'e
ve Ahmet HAZIROĞLU'na
..: teşekkür ederiz :..

 

PATİKALAR

PATİKALAR ANA SAYFA

Patikalar © 2001
Fa
&aL Tasarım

..: Hayatı & Kitapları :..Avrupalı Bir İslam
Düşünürü
..: Muhammed ESED :..


Mekke'ye Giden
..: Yol :..

Yolların Ayrılış Noktasında
..: İslam :..

İslamda Yönetim
..: Biçimi :..

..: Değerlendirmeler :..

 

..: H. A. METİN :..

..: Ahmet HAZIROĞLU :..

.

..: Çeviriler :..

 

..: Alıntılar :..
Muhammed ESED'in Siyonist
Lider Weizmann ile
..: Diyoloğu :..


Berlin Metrosunda